• Okresní přebor v šachu

Okresní přebor v šachu

29.11.2023

Osm šachistů ze „Štefcárny“ vyrazilo v úterý 28. 11. na okresní přebor škol v šachu, který se uskutečnil v ZŠ Gočárova.

Na místě soutěžilo celkem 11 týmů z několika škol v královéhradeckém okrese, mezi nimiž nechyběla ani některá hradecká gymnázia. Pro naši školu byla účast na tomto turnaji úplná premiéra a snad i proto jsme byli vřele přivítáni organizátorkou celé soutěže paní Svatavou Ptáčkovou, která již 14 let organizuje šachové kroužky pro děti.
Vzhledem k tomu, že naprostá většina soupeřů se již šachům řadu let věnovala, tak pro naše žáky byl turnaj sbíráním zkušeností a možná pro některé i motivací se v šachovém umění trochu posunout.
Některým účastníkům se dokonce povedlo některou z partií vyhrát.
Jako škola jsme vytvořili 2 týmy – jeden z 1. a jeden z 2. stupně. Díky skvělé organizaci turnaje si každý účastník mohl při vyhlášení vybrat sladkou odměnu. Školní šachisté, kteří se letos nedostali „ke slovu“ určitě můžete trénovat, protože příští rok bychom rádi před tímto přeborem uspořádali školní kolo soutěže.